![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
Магнітно-резонансна томографіяМРТ м'яких тканин Поняттям «м'які тканини» умовно об'єднують різнорідні за структурою і функціями тканинні компоненти. До них відносяться підшкірно-жирова клітковина, фасції, сухожилля, пухка міжм'язова тканину, внутрішньом'язові і періневральние сполучнотканинні прошарки, синовіальна тканина, поперечно-смугасті м'язи, судини, нерви і лімфатичні вузли. Всі ці структури складають, в середньому, 50% маси тіла і можуть розглядатися як окрема органна система.
Дослідження м'яких тканин на сверхвисокопольном (1,5 т) МРТ дає можливість розглянути будь-які наявні зміни як би «під збільшувальним склом», тобто томограф може виконувати найтонші зрізи з дуже високою роздільною здатністю. Це допомагає у виявленні навіть незначних патологічних процесів і детальної їх оцінці.
Застосування ж контрастного посилення в МР діагностиці м'яких тканин дає можливість віддиференціювати злоякісні об'ємні освіти від доброякісних. У разі МР діагностики м'яких тканин не можна не виділити окремо такі найбільш часто зустрічаються різновиди досліджень, як: МР дослідження м'яких тканин шиї. Це дослідження дозволяє виявити і оцінити патологічні зміни слинних залоз, лімфовузлів, гортані, щитовидної залози і превертебральних м'яких тканин. Прицільне ісследованіеплечевого або крижового сплетення дає можливість визначити наявність компресійного-невропатических синдромів, таких як здавлення невральних стовбурів власне сплетення і / або синдром грушоподібної м'язи (здавлення сідничного нерва патологічно зміненої грушоподібної м'язом).
МРА венозних синусів головного мозку Дослідження венозних синусів головного мозку на МРТ або магнітно-резонансна ангіографія (МРА) є високоінформативним і безпечним методом, що дозволяє оцінити анатомічні та функціональні особливості венозного русла, що дає можливість своєчасно призначити відповідне лікування і поліпшити прогноз перебігу хвороби. Також на підставі даних ангіографії можна провести планування оперативного втручання на судинах.
МР ангіографію венозних синусів можна проводити без застосування контрастного препарату.
Дослідження судин на магнітно-резонансному томографі з використанням контрастного препарату або контрастно-посилена магнітно-резонансна ангіографія - високоінформативний і безпечний метод, що дозволяє оцінити анатомічні та функціональні особливості кровоносного русла, що дає можливість своєчасно призначити відповідне лікування і поліпшити прогноз перебігу хвороби. Дані ангіографії також необхідні при плануванні оперативного втручання на судинах, такого як стентування, ангіопластика.
Для судин магістрального типу (грудна і черевна аорта і їх гілки, ниркові артерії, черевний стовбур, артерії нижніх кінцівок, воротная вена) доцільно виконання МР ангіографії саме з контрастним підсиленням. Це необхідно для поліпшення візуалізації зазначених судинних структур, а значить і більшої інформативності методу діагностики. У нашому центрі це дослідження виконується на сверхвисокопольном магнітно-резонансному томографі з напруженістю магнітного поля 1,5 Тесла і застосовується контрастний препарат на основі гадолінію в дозі 20-30 мл, який вводиться в ліктьову вену з використанням спеціального автоматичного ін'єктора. Контрастний препарат, який використовується при контрастно-посиленою ангіографії, не містить йод і не викликає алергічних реакцій. З огляду на відсутність іонізуючого випромінювання і променевого навантаження на пацієнта, контрастно-посилену МР ангіографію сміливо можна вважати безпечним неінвазивним методом скринінгу судинної патології, що дозволяє за короткий час отримати зображення судинного русла, а також за допомогою реконструкції отриманих зображень в 3D-режимі оцінити просторове розташування і взаємовідношення судинних структур.
Незважаючи на значну кількість діагностичних методів, що існують для дослідження стану легень, серця, печінки, нирок, шлунка, кишечника, жовчного міхура та підшлункової залози, МРТ часто виявляється необхідним, а іноді - єдиним ефективним способом отримання цінної інформації про структуру та функції органів грудної та черевної порожнин. Наприклад, не існує жодного порівнянного по інформативності з МРТ методу дослідження стану розташованих за грудиною структур (вилочкової залози, лімфатичних вузлів, в деяких ситуаціях - серця і його судин). В інших випадках, коли є протипоказання до застосування традиційних діагностичних прийомів, МРТ також може виявитися єдиним ефективним діагностичним методом.
Основний метод в сучасній діагностиці травматичних пошкоджень, дегенеративних, запальних і пухлинних захворювань і суглобів, і оточуючих м'яких тканин. Це єдиний неінвазивний метод візуалізації мягкотканного компонента суглоба: сухожиль, зв'язок, менісків, хряща, навколосуглобових сумок. Дослідження суглобів за допомогою магнітно-резонансної томографії унікально. Воно дає можливість побачити і оцінити не тільки кісткові структури, доступні також для рентгенівських методик, а й дрібні структурні елементи нашого тіла, такі як, наприклад, волокна сухожиль або окремі м'язові пучки, зв'язковий апарат суглоба, меніски, суглобові губи, стан хрящової тканини і т.д. Жоден інший метод променевої діагностики не дає такої контрастності різних тканин і структур, що в свою чергу дозволяє побачити навіть мінімальні патологічні зміни. При цьому на пацієнта не виявляється ніякого шкідливого впливу. За своєю інформативності метод МР оцінки патологічних процесів можна порівняти тільки з інвазивної методикою - артроскопією. Основними показаннями до дослідження служать: У нашому центрі проводяться МР дослідження скронево-нижньощелепного, плечового, ліктьового, колінного, тазостегнового, гомілковостопного суглобів, дослідження суглобів стопи і кисті.
МРТ дослідження суглобів не вимагають якої-небудь спеціальної попередньої підготовки, проводяться, як правило, без застосування контрастної речовини, неінвазивні. МРТ органів малого таза при гінекологічних та урологічних захворюваннях;
МРТ органів малого таза дає високу точність діагностики в порівнянні з усіма іншими методами досліджень. Характеризується нешкідливістю для організму через відсутність променевого навантаження, високою роздільною здатністю, що дозволяє побачити найдрібніші об'єкти в будь-якій проекції і візуалізації тканин в нормі і при патологічному стані. Обстеження проводиться при травмах таза, при різних захворюваннях сечостатевої сфери, в тому числі: при запальних процесах (аднекситі, ендометриті, проктиті, простатиті, везикуліт), пухлинах і підозри на пухлини сечового міхура, передміхурової залози, матки, болях в крижах та інших захворюваннях сечостатевої сфери. МР ангіографію артерій головного мозку доцільно проводити без застосування контрастного препарату. З огляду на відсутність іонізуючого випромінювання і променевого навантаження на пацієнта, ангіографію на магнітно-резонансному томографі сміливо можна вважати безпечним неінвазивним методом скринінгу судинної патології, що дозволяє за короткий час отримати зображення судинного русла, а також за допомогою реконструкції отриманих зображень в 3D-режимі оцінити просторове розташування і взаємовідношення судинних структур.
МРА артерій шиї Дослідження артерій шиї на МРТ або магнітно-резонансна ангіографія - це високоінформативний та безпечний метод, що дозволяє оцінити анатомічні та функціональні особливості кровоносного русла досліджуваної зони. Отримана в ході дослідження інформація дає можливість своєчасно призначити відповідне лікування і поліпшити прогноз патологічного процесу. Крім того, на підставі даних ангіографії можна провести планування оперативного втручання на судинах (стентування, ангіопластики). За допомогою ангіографії можна виявити:
МР ангіографію артерій шиї доцільно проводити без застосування контрастного препарату. |
![]() |
||||||||||||||
|