(048) 737-37-70
ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАНТ
Відділення внутрішніх хвороб:
Послуги
Кардіологія
Пульмонологія
Ендокринологія
Геронтологія
Ревматологія
Багатопрофільне терапевтичне відділення
Персонал

Гострий коронарний синдром, інфаркт міокарду

Ішемічна хвороба серця (ІХС) протікає з періодами стабільного перебігу та дестабілізації. Період дестабілізації ІХС називають гострим коронарним синдромом (ГКС). Він об'єднує інфаркт міокарду (ІМ) та нестабільну стенокардію (НС).

НС і ІМ є різними клінічними проявами єдиного патологічного процесу, а саме тромбозу різного ступеня в одній з коронарних артерій. Коронарні артерії - це артерії, кровоснабжающие м'яз серця. Тромбоз відбувається над пошкодженням атеросклеротичної бляшки, сформіровавщейся в коронарної артерії. Тромб перешкоджає кровотоку по артерії, що і призводить до загибелі (некрозу) серцевого м'яза, в басейні цієї артерії.

ГКС за клінічними і ЕКГ-ознаками може протікати в двох варіантах:

  1. ГКС з підйомами сегмента ST;
  2. ГКС без підйомів сегмента ST.

ГКС з підйомами сегмента ST - гострий процес ішемії міокарду з больовим синдромом і стійкими підйомами ST на ЕКГ. Стійкі підйоми ST відображають наявність гострої повної оклюзії («закупорки») коронарної артерії. Метою лікування цієї форми ГКС є швидке і стійке відновлення просвіту судини, а, значить, і кровотоку в ньому. В такому випадку виконуються процедури ангіопластики або стентування.

ГКС без підйомів ST - ішемія міокарду достатньої інтенсивності і тривалості, щоб викликати некроз міокарду. Найчастіше спостерігається неповна оклюзія коронарної артерії. На початку захворювання на ЕКГ немає підйому ST, але, врешті-решт, може розвинутися ІМ. Такий ІМ пацієнти найчастіше називають дрібновогнищевим.

Нестабільна стенокардія - ішемії міокарду, тяжкість і тривалість якого недостатні для розвитку ІМ. Зазвичай на ЕКГ немає підйомів ST, відсутня викид в кровотік біомаркерів некрозу міокарду (ферменти, підвищена концентрація яких в крові свідчить про загибель (некроз) ділянки серцевого м'яза).

Всі три форми ГКС вимагають негайної госпіталізації пацієнта в спеціалізований кардіологічний стаціонар, який ми маємо можливості проведення коронарографії з подальшим стентуванням коронарної артерії, тромбоз якої призвів до гострої ішемії. Ефективною процедура стентування буде тоді, коли з моменту перших симптомів ішемії (біль за грудиною) до її проведення пройде не більше 2 годин. Це так зване «терапевтичне вікно» - час, протягом якого може бути забезпечено максимальне відновлення кровотоку в артеріях серця і збереження життєздатного міокарду (м'язи серця).

ІМ є основною причиною смертності населення в економічно розвинених країнах. За даними ВООЗ, ІХС забирає майже 25% життів з числа всіх загиблих. Щорічно в Україні діагностується до 50 тисяч ІМ, в Одесі та Одеській області - близько 2,5 тисяч. Все частіше від ГІМ гинуть люди молодого віку (35-44 роки).

У клініці медичного університету створена сучасна структура надання допомоги пацієнтам з ГКС і ІМ на підставі патогенетично обґрунтованих алгоритмів. Принципи такої допомоги - швидке відновлення кровотоку в артерії, тромбоз якої призвів до розвитку ІМ.

Допомога забезпечується добре організованою командною роботою лікарів (кардіолог, інвазивний кардіолог), і лікарів діагностичних відділень.

При надходженні пацієнта з ІМ в приймальний спокій клініки вся команда швидко покроково надає пацієнтові медичну допомогу і проводить необхідні дослідження. У приймальному покої протягом менш ніж 10 хвилин з моменту надходження виконується ЕКГ і лабораторні дослідження, при необхідності - комп'ютерна томографія.

Якщо результати виконаних досліджень відповідно до сучасних стандартів диктують необхідність проведення стентування, пацієнт направляється в ангіографічну операційну.

У разі якщо приймається рішення про медикаментозне лікування, пацієнт направляється в спеціалізований кардіологічне відділення, де на підставі обстеження за індивідуальними показаннями (тредміл-тест, Холтер ЕКГ і моніторування АТ, ЕхоКГ) для нього розробляється індивідуальна програма лікування.

Надалі протягом 10-14 днів пацієнт отримує лікування в клініці кардіології, для нього розробляється програма реабілітації та медикаментозного лікування на наступні 12 місяців.



   м. Одеса, ул.Тiниста, 8
Час роботи:
пн-пт: 08:00 - 19:00
Колл-центр: (048) 737-37-70


   
  Cистема менеджменту якості  

 

(048) 737-37-70